FAMILY COURT SCHEDULE

TUESDAY, SEPTEMBER 22, 2020

 

 

 

JUDGE KELLEY STREIB


9:00 Erin L. Engelhard v. Kevin R. Engelhard-Settled
FC 14-90830-C Custoday Trial
 Attys Vouga & Papp-Sicignano
Day 2 of 2

9:00 Charles Greene v. Sarah Greene-Settled
FC 18-90636-C Custody Trial
Day 1 of 2 Attys Henry-Taylor (GAL) & Karys & Landis/Boyer

 

 

JUDGE WILLIAM C. ROBINSON, JR.-COURTROOM #1
Tipstaff:  Dale Paglia             Court Reporter:  Diana Verzilli

 

FINAL PFA's

11:30 TEMPORARY PFA's

1:30 MOTION COURT
IFP

Nicole St. Clair v. Nicholas White
FC 2-90506-C

 

 

JUDGE KENNETH VALESEK-COURTROOM #7

Tipstaff:  Pat O’Donnell                     Court Reporter:  Sue West

 


9:00 Eben Paslawski v. Elizbeth S. Paslawski
FC 16-9292-D Rule to Show Cause
l/2 hr. Attys Feldman & Schaffranek

 

 

 

 

CUSTODY CONCILIATIONS-DOMESTIC RELATIONS–LEVEL L

Tuesday

September 22, 2020

 

 

9:00

 

Amanda D. v. Jon A. Frederick

Attnys:  G. Paulisick/V. Vouga

Complaint

20-90338-C

1:30

Jonathan R. Zarnick v. Brianna L. Bovard

Attnys:  J. Botta Guth/M. Jewart

Review

19-90507-C

3:00

Marnie S. & Luigi Mannarino v.

Danielle L. Day/Tyler S. Lower

Attnys:  M. Sweeney/

Complaint

13-90126-C2

 

                     

                       PFA COURT SCHEDULE

TUESDAY, SEPTEMBER 22, 2020

JUDGE WILLIAM C. ROBINSON, Jr.

COURTROOM # 1

Final PFAs
Report to Tipstaff

8:45  Heidi A Long vs. Timothy L White  FC 20-90409-A

9:15  Kris L Weaver vs. Joshua S Lewis  FC 20-90543-A (To be continued)
Karen Berg/Eric Levin

9:45  Elizabeth A McCarren vs. Todd W Schaffer  FC 20-90553-A (Final & ICC)

10:00  Alexandra S O’Sche vs. Jeffrey A Roberts  FC 14-90702-A2 (ICC)

10:00  Lauren A Kimmell vs. Jonathan M Tacey  FC 20-90161-A (ICC)

10:15  Lillian F Gestler vs. Zantae W Weltner  FC 20-90284-A (3 ICCs)

Attnys: Anne Baker/Leland Clark

10:30  Shannon L Cupec vs. Ronald J Smith III  FC 18-90743-A (To be continued)

Attnys: Alyssa R. Pietropaolo/Eric Levin

11:00 Bonnie L McGarvey vs. John C Lefevre  FC 20-90306-A

Attnys: Karen Berg/

11:00  Breyanna Rundell vs. James H Matson  FC 19-90161-A (To be dismissed)

Attnys: Anne Baker/Michael Zunder

11:30 Rachel E Ross vs. Thomas P Romspert  FC 20-90289-A

Attnys: Anne Baker/